EDYCJA 2018

 

31. edycja TAROPAKU

430 wystawców z 19 krajów świata, niemalże 25 000 metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej oraz 42640 targowych gości, którzy odwiedzili ekspozycję, to bilans tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, które odbyły się w dniach 1-4 października 2018 w Poznaniu.

Targom TAROPAK towarzyszyły Targi 4PRINT WEEK i Targi dla przetwórstwa polimerów POLIMER TECH.

LIDERZY SPOTYKAJĄ SIĘ NA TARGACH

Odwiedzający przyjechali do Poznania z całego świata. W pawilonach wystawienniczych można było spotkać przedstawicieli krajów, takich jak: Austria, Belgia, Białoruś, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Libia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy. Prezentowaną ofertą zainteresowani byli reprezentanci takich firm jak: Glaxo Smith Kline, Kompania Piwowarska, Cargill, Oceanic, KRM Poland, Bricomarche, Interak, czy Technitel Polska . Na targach TAROPAK poszukiwali oni przede wszystkim kontaktów biznesowych i nowości.

NOWOŚCI

W tym roku wystawcy zaprezentowali łącznie ponad 119 nowości mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowanie oraz rozwiązania związane z etykietowaniem, transportem i drukiem.

W biznesie liczy się innowacyjność, zarówno zwiedzający, jak i wystawcy, chcą być krok przed konkurencją. Uczestnictwo w Taropaku daje możliwość zobaczenia zupełnie nowych możliwości m.in. innowacyjnych systemów do znakowania i kodowania, maszyn pąkujących i etykietujących, nowoczesnych maszyn drukarskich, drukarek etykiet, opakowań zarówno szklanych, papierowych, metalowych jak i produkowanych z tworzyw sztucznych.

Bogata oferta idzie w parze z atrakcyjną formą prezentacji. Za najładniejsze stoiska targowe uznano ekspozycje firm: LIMES MACHINES POLSKA, URLIŃSKI ANDRZEJ – Zakład Usług Technicznych, Silny&Salamon Sp. z o.o., RADPAK Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o., ANTALIS POLAND Sp. z o.o., ZEBRA TECHNOLOGIES Sp. z o.o., AST Sp. z o.o. Sp. K., Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o. Wszystkie one otrzymały nagrodę Acanthus Aureus.

SIĘGNĘLI PO ZŁOTO

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach TAROPAK otrzymało 8 firm. Miano najlepszych, najbardziej innowacyjnych otrzymały następujące produkty: DC WRAPPER + owijarka DISCOVERY - system do rejestracji zdjęć palet podczas procesu owijania, (Firma zgłaszająca:DCLOG Sp. z o.o., IZIPAK Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa) PRATIKA 55 SMART: automatyczna maszyna z wbudowanym tunelem do pakowania w folię termokurczliwą, (Firma zgłaszająca: Minipack-Torre S. p/A., IZIPAK Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa) STB - ręczne, akumulatorowe urządzenie do opasywania taśmami z tworzyw sztucznych, (Firma zgłaszająca: Orgapack, TRANSACO GROUP Sp. z o.o., Dzierżoniów) Pionowa maszyna pakująca RM-32 ACD typu Doypack z obracaną szczęką (Firma zgłaszająca: Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o, Włocławek) Logomatic 510 QTB (Firma zgłaszająca: Logopak Systeme GmbH&Co. KG LOGOPAK EAST Sp. z o.o., Niemcy) KANISTER K-10 SOR (Firma zgłaszająca: SUWARY S.A., Pabianice) SYSTEM WYMIENNY GRAWER (Firma zgłaszająca: Klar Glass Sp. z o.o., Pobiedziska)


WIEDZA I INSPIRACJE!

Targi to nie tylko rozmowy biznesowe, nawiązywanie trwałych kontaktów czy poznawanie trendów i nowości rynkowych. Jest to również doskonały czas i miejsce do poszerzania wiedzy oraz czerpania inspiracji. Dzięki wieloletniej współpracy z Polską Izbą Opakowań, dnia 2 października odbył się IV Kongres Przemysłu Opakowań. W tym roku tematem Kongresu była transformacja przemysłu opakowań w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Zgodnie z przyjętymi przez Komisję Europejską założeniami, związanymi z ochroną środowiska naturalnego oraz surowców nieodnawialnych, gospodarki krajów Unii Europejskiej mają dążyć do „zamknięcia” obiegu produktu, od jego powstania, poprzez użycie, recykling/upcykling i ponowne wykorzystanie. Bogata tematyka i wysoki merytoryczny poziom referatów spotkał się uznaniem uczestników. Poruszano bowiem nie tylko kwestie dotyczące uregulowań prawnych, ale również dotykające zagadnień praktycznego zastosowania zapowiadanych europejskich regulacji. Uczestnicy docenili ten temat jako najbardziej aktualny dzisiaj i w najbliższych latach inspirujący do działalności na rzecz oszczędzania nieodnawialnych zasobów wykorzystywanych w gospodarce.
Targi były również okazją do zobaczenia wystawy ART OF PACKAGING, będącej prezentacją prac laureatów konkursu na najlepsze opakowanie roku. Głównym celem tego konkursu jest niezmiennie promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz zagranicą. Obecna na Taropaku firma Smurfitt Kappa zaprezentowała wystawę OPEN THE FUTURE, na prawie 200-metrowej przestrzeni w pawilonie 8A stanęła ekspozycja prac z tektury falistej i nie tylko.
Eksperci z tej firmy, mający wieloletnie doświadczenie w branży, przeprowadzili również warsztaty podczas których opowiedzieli o wymaganiach konsumenta przyszłości, ograniczeniach łańcucha dostaw i możliwościach rozwoju marki, jak również o tym, jak już dziś zacząć spełniać oczekiwania klientów. W praktyczny sposób zapoznali uczestników z aspektami produkcji opakowań.

Uczestnicy rynku poligraficznego, właściciele i dyrektorzy techniczni drukarń, designerzy, projektanci opakowań i etykiet, a także agencje reklamowe i wydawnictwa mogły zapoznać się z ofertą rynku poligraficznego prezentowaną na Targach 4 PRINT WEEK|DIGITAL|INDUSTRIAL|FLEKSO|3D. Niezwykle ważnym wydarzeniem podczas tej edycji Targów był II Kongresu ART OF COLOR, który odbył się 1 października 2018r. Uczestnicy i eksperci dyskutowali o tym jak sprostać wzrastającym wymaganiom klientów, skupiono się głównie na rozwoju branży poligraficznej, otwarciu na nowe gałęzie przemysłu oraz możliwościach eksportowych.
Wydarzenie nie tylko stanowiło unikatowe forum dyskusji o rozwoju technologicznym rynku poligraficznego w Polsce ale dało też możliwość integracji całej branży.
|
Taropak, 4 Print Week oraz Polimer Tech to trzy imprezy koncentrujące się kompleksowo na tematyce branży opakowań, technologii druku i offsetu, a także technologii związanych z przetwórstwem tworzyw polimerowych. Jest to wyjątkowa okazja by poznać tak szeroką i kompleksowo przedstawioną ofertę branży poligraficznej i opakowań. DO ZOBACZENIA!...ZA ROK! Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowani i Etykietowania TAROPAK oraz Targów 4 PRINT |DIGITAL|INDUSTRIAL|FLEKSO|3D, odbędzie się w dniach 30 września – 3 października 2019 w Poznaniu.

TARGI W OBIEKTYWIE

[ Wstecz ]
Patronat Medialny