Znamy najlepsze opakowanie roku!

Wyniki Art of Packaging 2011

23 kwietnia 2012 r., w Auli Artis w Poznaniu odbyła się w finałowa Gala wręczenia nagród w Konkursie na najlepsze opakowanie roku - ART OF PACKAGING 2011.

- Fantaści i rewolucjoniści! Miłośnicy materiału i konstrukcji! Wyznawcy trendów! Designerzy! Ekolodzy! Aspiranci do wyższych celów! Poszukiwacze rozwiązań! W afekcie – twórcy... W efekcie – opakowania... Ojcowie sztuki! To właśnie z myślą o nich zorganizowaliśmy szóstą edycję ogólnopolskiego konkursu na najlepsze opakowanie roku – ART OF PACKAGING – Perły wśród Opakowań. Po raz szósty wyłoniliśmy perełki, zarówno wśród młodych artystów, jak i profesjonalnych znawców przemysłu opakowaniowego – mówi Monika Mikołajczak, redaktor naczelny PACKAGING POLSKA (Organizator Konkursu, przyp. red.).

Uroczystą Galę uświetnił występ berlińskiego zespołu Cosmic Artists, który zabrał publiczność w podróż nie z tej ziemi. Ludzkie ciało mierzące się z przestrzenią, za nic mające prawo grawitacji. Łącząc wyrafinowaną akrobatykę i dynamiczny taniec w spektakularnym widowisku, artyści pokazali gościom to , co do tej pory widzieli jedynie oczyma wyobraźni. To niezwykłe przedstawienie było preludium do Wielkiego Finału, w którym to przewodnicząca Kapituły Jury Konkursu – Izabela E. Kwiatkowska wręczyła dwie przepiękne statuetki zwycięzcom konkursu w edycji Debiuty oraz Professional.

lodowa_statuetka_wykonana_przez_ice_team

„ROLL IT” – opakowanie na Rogal Świętomarciński autorstwa Krzysztofa Czaickiego z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zgłoszone w DEBIUTACH oraz opakowanie stworzone z myślą o łakociach – ChockoShots – EuroTrophy For You, zaprojektowane przez Adama Marczuka i Marka Daczkę z firmy Werner Kenkel zgłoszone w PROFESSIONAL to główni zwycięzcy VI. edycji konkursu na najlepsze opakowanie roku ART OF PACKAGING 2011 – Perły wśród opakowań.

Zwycięzcą w kategorii specjalnej: Opakowanie z Szuflady ogłoszono firmę Bacara Dariusz Kulpaka za linię opakowań „Klejnoty wsród herbat”. Ogłoszono również kilka wyróżnień. I tak, w edycji Debiuty przyznano dwie nagrody CONCODRIA DESIGN – vouchery na wybrane warsztaty z cyklu Concordia Workshop w 2012 r, które wręczył współwłaściciel CONCORDIA DESIGN – Piotr Wit Voelkel: pierwszą dla Ilony Polis z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – autorki projektu opakowania na herbatę – Typotea, a drugą dla Anny Mojeszczyk  z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie za projekt Enjoy. Pani Anna została również nagrodzona przez Rosenthal Germany, który ufundował nagrodę specjalną – wyróżnienie za kreatywność i innowacyjność. Miasto Poznań – partner tegorocznej edycji wyróżnił  Annę Marię Hanysz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,  za projekt RGL - opakowania na Rogal Świętomarciński. Dodatkowo została przyznana nagroda firmy Chespa za projekt w zadaniu specjalnym „Opakowanie na herbatę”, które wygrał również Krzysztof Czaicki za swój projekt Leaftea.

W edycji Professional przyznano trzy wyróżnienia. Organizacja Odzysku Ekocykl wyróżniła firmę Eurobox Polska za opakowanie „Eco book cover” za walory ekologiczne. Firma AQUILA wyróżniła firmę ADAM’S za  opakowanie do butelki piwa stworzone z tektury firmy AQUILA. Etykieta na materiale podkładowym PP Proliner - Ludwik Mięta 500 otrzymała z kolei wyróżnienie od Parntera Kategorii – UPM RAFLATAC.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Partnerem Konkursu zostało Miasto Poznań. Organizatorem ART OF PACKAGING jest EUROPEAN MEDIA GROUP Sp. z o.o., wydawca m.in. miesięcznika branżowego PACKAGING POLSKA.

opr.(j)

Wstecz

Patronat MedialnyChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact