MODERN WAREHOUSE

Już po raz piąty "Nowoczesny Magazyn" - najstarsze czasopismo z branży magazynowej na polskim rynku - zaprasza na Ogólnopolski Kongres Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE.

Z okazji małego jubileuszu organizatorzy przygotowali nową formułę Kongresu, w której wykłady prelegentów staną się punktem wyjścia do MODEROWANYCH SESJI NETWORKINGOWYCH, odbywających się równolegle do prelekcji. Mogą wziąć w nich wszyscy uczestnicy Kongresu, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat zagadnień poruszanych w trakcie wykładów, podzielić się swoimi doświadczeniami i rozwiać obawy z nimi związane.

Więcej informacji na: www.modern-warehouse.pl

W roku 2013 Kongres skoncentrowany będzie na trzech, kluczowych w magazynowaniu i logistyce zagadnieniach:

INNOWACJE – Co czeka nas w logistyce w najbliższych latach? Jakie nowoczesne technologie szturmem zdobywają magazyny poza granicami Polski? Nad jakimi innowacjami pracują obecnie projektanci sprzętu magazynowego na świecie? Jakie ciekawe rozwiązania oferują branży magazynowej polskie firmy? Które nowoczesne technologie z sukcesem zadebiutowały już na polskim rynku?

OPTYMALIZACJE – Jakie strategie z powodzeniem usprawniają procesy w polskich magazynach i ograniczają ich koszty? Dzięki jakim technologiom poprawić wskaźniki logistyki w firmie? Jak lepiej zorganizować pracę kadry magazynowej? W jaki sposób zautomatyzować przyjęcia towaru na magazyn?

INWESTYCJE – Jak przygotować się do digitalizacji procesów magazynowych? W jaki sposób zaplanować inwestycje, aby zyskać jak najwięcej w jak najkrótszym czasie? Gdzie zainwestować, decydując się na zmianę lokalizacji centrum logistycznego lub szukając nowych rynków zbytu? Kto może pomóc w sprawnym przeprowadzeniu wdrożenia?

Spotkanie skierowane jest m.in. do:
• dyrektorów i kierowników magazynów,
• dyrektorów ds. zaopatrzenia,
• specjalistów ds. gospodarki materiałowej,
• przedstawicieli wiodących firm z branży logistycznej i produkcyjnej,
• członków zarządu,
• dyrektorów i kierowników ds. logistyki,
• prezesów, dyrektorów generalnych i zarządzających,
• specjalistów ds. IT,
• reprezentantów firm decydujących o zakupach,
• odbiorców usług i produktów dotyczących magazynowania i dystrybucji,
• osoby decyzyjne, chcące poszerzyć wiedzę na temat usprawnień, które można wprowadzić w firmie.


PROGRAM tegorocznej edycji Kongresu MODERN WAREHOUSE

Jak wynika z redakcyjnej sondy "Nowoczesnego Magazynu" przeprowadzonej wśród szefów logistyki, w latach 2013-2014 czeka na nich sześć kluczowych dla całego biznesu wyzwań. To wokół nich zbudowaliśmy program tegorocznej edycji Kongresu MODERN WAREHOUSE.

I WYZWANIE  SZCZUPŁY MAGAZYN
Zgodnie z zasadą, kto stoi w miejscu, ten się cofa, magazynu nie da się zaprojektować i zorganizować raz na zawsze. Nawet jeśli wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku, rynek magazynowy zmienia się. Pojawiają się technologie, nowe usługi, koncepcje działania magazynu, dzięki którym te same procesy magazynowe można realizować efektywniej. Przyjrzyj się jeszcze raz pracy magazynu i sprawdź, czy może działać lepiej.

• Czy pracownik ze słuchawką w uchu rzeczywiście pracuje wydajniej? O ile można przyspieszyć proces kompletacji wykorzystując systemy Pick-by-Voice czy Pick-by-Light? Ile trwa etap wdrażania nowoczesnych technologii do kompletacji, a ile szkolenia pracowników? Jak szybko inwestycja się zwraca?

• Na rynku wynajmu palet pojawili się nowi gracze. Czy rosnąca konkurencja sprawi, że outsourcing palet stanieje? A może wynajem nie jest wcale droższy od zakupu palet? Jak to policzyć? I kto jest zadowolony z outsourcingu palet?

• PKN EPAL organizuje europejski pool wymiany palet niezależenie od UIC. Co to oznacza dla właścicieli palet EUR? Jakie znaczenia ma dla rynku zmiana firmy certyfikującej proces produkcji i naprawy palet?

• Zdajesz sobie sprawę, że możesz mieć pełną kontrolę nad wózkami widłowymi w trakcie ich pracy i efektywniej planować pracę operatorów? Otrzymywać na bieżąco analizy wszystkich kolizji, awarii i faktycznego zużycia energii? Sprawdź, jak zarządzać wózkami widłowymi w roku 2013.

• Pracować na stoku czy maksymalnie synchronizować procesy przyjmowania i wydawania towaru pod crossdocking? W jaki sposób policzyć oszczędności dla całej dystrybucji z wyeliminowania procesu magazynowania? A jeśli crossdocking, to jaki model sprawdzi się w Twojej firmie najlepiej - przeładunek kompletacyjny, przeładunek bezpośredni, interdokowanie. Jak przygotować się do nowego systemu pracy?

• Jak usprawnić działanie magazynu i całej logistyki inwestując w system WMS?
 
BENCHMARK: Jak porównać efektywność pracy różnych magazynów - o innej powierzchni, z inną infrastrukturą i w których składowany jest odmienny towar? Jak ocenić, który z nich jest bardziej rentowny? Zarówno w jednej sieci dystrybucyjnej, jak i porównując się do konkurencji?

II WYZWANIE  LOGISTYKA A WYNIK FIRMY
Według badań Deloitte aż 80% firm ocenia jakość kontraktu na podstawie terminowości dostaw oraz ich jakości i ilości. Minimalna marża to obecnie zdecydowanie za mało. Kardynalnym błędem logistyka w roku 2013 jest więc brak odpowiedzialności za sprzedaż. Jak to zmienić?

• Większość szefów logistyki ocenia pracę swojego działu z perspektywy organizacji, w której działają - ma być bezproblemowo i niezauważalnie. Logistyk w roku 2013 musi sięgać dalej i oceniać działanie logistyki na tle logistyki bezpośredniej konkurencji. Jak przygotować się do takiej analizy, wyłapać swoje mocne i słabe strony oraz mocne i słabe strony konkurentów? Jak wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski?

• W jaki sposób dział logistyki w firmie powinien włączyć się w badania jakości obsługi klienta? Jakie parametry analizować, aby wyeliminować nieterminowe i błędne dostawy?

• Jak terminowo realizować dostawy w trakcie pików sprzedażowych, niestandardowych kampanii reklamowych czy nietypowych zamówień klienta? Wystarczą odpowiednie procedury czy niezbędne są okresowe spotkania? Krok po kroku podpowiemy jak wypracować optymalny model współpracy z innymi działami w firmie.
 
KROK PO KROKU: przeanalizujemy strategie tych polskich firm, które wygrywają walkę z konkurencją wysoką jakością obsługi zleceń.

III WYZWANIE  ZUŻYCIE ENERGII
Na rynku nie brakuje ofert deklarujących ograniczenie kosztów zużycia energii. Pytanie tylko ile trzeba zainwestować, żeby faktycznie oszczędzać? A może wystarczy zdecydować się na bardziej elastycznego dostawcę energii? Na kongresie przeanalizujemy energooszczędne inwestycje, które już przynoszą oszczędności w polskich firmach.

• Chcesz na bieżąco kontrolować zużycie energii w magazynie? Nowoczesne liczniki, dostępne online pozwalają już nie tylko kontrolować zużycie energii.

• Przy jakiej flocie widlaków warto pomyśleć o nowoczesnych systemach ładowania akumulatorów? A może o inwestycji przesądza większa żywotność akumulatora i krótszy czas jego ładowania?

• Dzięki czujkom ruchu typu PIR i LED-om, instalowanym w alejkach magazynowych możliwe jest utrzymywanie 30% standardowego natężenia światła, które w momencie pojawienia się pracownika lub wózka widłowego niemal natychmiast osiąga pełną moc świetlną. A może zainwestować w oświetlenie LEDowe?
 
ANALIZA: Automatycznie i oszczędnie? Producenci nowoczesnych regałów automatycznych zapewniają, że zaawansowana automatyka nie oznacza gigantycznych kosztów bieżącej eksploatacji? Ile jest w tym prawdy? Przeanalizujemy koszty automatyki na konkretnych przykładach.

IV WYZWANIE  BEZPIECZEŃSTWO
Logistyk nie może być "mądry po szkodzie". Musi realnie oceniać zagrożenia, które czekają na podległych mu pracowników, towar składowany na magazynie i podlegajacy mu obiekt. Czy potrzebuje audytu bezpieczeństwa, aby faktycznie ocenić ryzyko? A może z pomocą przychodzą nowoczesne technologie?

• Czy certyfikaty potwierdzające poziom bezpieczeństwa w magazynie realnie eliminują zagrożenia? Czy mogą dać realną przewagę nad konkurencją?

• Jak zdiagnozować wszystkie zagrożenia, które faktycznie czyhają na towar w trakcie transportu?

• Okresowe przeglądy sprzętu magazynowego to w wielu polskich magazynach fikcja. Czy firma, która przeprowadza okresowe przeglądy w Twoim magazynie, ma odpowiednie kwalifikacje?

• Masz konflikt z firmą spedycyjną, ponieważ bardzo wartościowy towar nie dotarł na czas albo jest uszkodzony i trudno znaleźć bezpośrednią przyczynę? Jak prowadzić trudne rozmowy z kontrahentem bez szwanku dla interesu firmy i końcowego klienta?

• Zarządzasz łańcuchem dostaw produktów wrażliwych na temperaturę? A może myślisz o specjalistycznych, zimnych giełdach transportowych? Jak z nich korzystać i czy są bezpieczne?
 
KROK PO KROKU: Czy logistyk może kompetentnie odpowiadać za poziom bezpieczeństwa na magazynie, czy w Twojej firmie potrzebny jest menedżer ds. bezpieczeństwa, który każdego dnia koncentruje się na odpowiednim poziomie ochrony? Przedstawimy za i przeciw obydwu rozwiązań.

V WYZWANIE  MOTYWOWANIE ZESPOŁU
Działanie na styku kilku działów i odpowiedzialność za wiele, często odbywających się równolegle procesów, generuje konflikty. Jak je skutecznie przewidywać, odpowiednio diagnozować i sprawnie rozwiązywać?

• Jak nagradzać i karać pracowników, aby zawsze czuli się w pełni odpowiedzialni za realizowane zadania? Przyjrzymy się systemom motywacyjnym, które sprawdzają się najlepiej w polskich magazynach i generują zyski dla całego działu logistyki.

• Jak lepiej zorganizować pracę kadry magazynowej i ustalić taki podział kompetencji, żeby przestać szukać winnych źle podjętych decyzji. Kiedy potrzebna jest zmiana struktury organizacyjnej, a kiedy wystarczy nowy podział zadań?

• Ilu pracowników etatowych musisz utrzymać w magazynie, aby bezproblemowo realizować dostawy? A może warto rozpocząć współpracę z agencją zatrudnienia, która będzie w stanie dostarczyć w bardzo krótkim czasie wykwalifikowaną kadrę pracowników sezonowych? Do jakich zadań ich przydzielać, aby do minimum ograniczyć czas niezbędnych przeszkoleń i nie wywoływać buntu etatowej załogi?
 
ANALIZA PRZYPADKU: Jak owocnie współpracować z agencją zatrudnienia przy nieregularnych zleceniach. Jak zapisy w umowie sprawią, że agencja dostarczy tylko kompetentnych pracowników. Czy logistyk jest zdany na poszukiwanie agencji metodą prób i błędów, drogą rekomendacji czy sam może prześwietlić jej jakość. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie Państwo właśnie na kongresie.

VI WYZWANIE  POSZUKIWANIE INSPIRACJI
Najskuteczniejsi logistycy to wizjonerzy. Ciągle szukają inspiracji do usprawnień, które pozwolą realizować procesy logistyczne jeszcze bardziej niezawodnie. Nie boją się też innowacji. Zarówno tych, które zyskały już uznanie na świecie, jak i tych, które ciągle czekają na swoich prekursorów. A potem, krok po kroku, sprawnie je wdrażają.

• Czy jesteś pewien, że TIR odjeżdżający z rampy Twojego magazynu jest zawsze najbardziej optymalnie załadowany? Eksperci z Fraunhofer Institut opracowali program PUZZLE, działający w technologii cloud computing, który automatycznie obliczy rozkład opakować opakowań czy palet na naczepie.

• Czy polskie magazyny mają się czego wstydzić w stosunku do swoich odpowiedników na świecie? Czy wykorzystujemy wszystkie nowinki technologiczne, które z powodzeniem są już stosowane poza granicami naszego kraju? A może to Polska, dzięki dotacjom unijnych, jest wzorem do naśladowania na arenie międzynarodowej?

• Jakie nowoczesne technologie szturmem zdobywają magazyny poza granicami Polski? Które z nich z sukcesem zadebiutowały już na polskim rynku? Jakie ciekawe rozwiązania oferują branży magazynowej polskie firmy?

• Cała logistyczna Europa czeka już na przyszłoroczne targi CeMAT, które co trzy lata nadają kierunek rozwoju branży. Co czeka nas w logistyce w najbliższych latach? Nad jakimi innowacjami pracują obecnie projektanci sprzętu magazynowego na świecie?
 
CASE STUDY: Szczegółowa analiza inwestycji w nowoczesne Centrum Dystrybucji. Kto doradzał w inwestycji, jaka firma wyposażyła magazyn w system sortowania i jaki jest obecnie zwrot z inwestycji?


 PANEL SPECJALNY  40 LAT KODU KRESKOWEGO
40 lat temu przemysł spożywczy w USA zdecydował się na jeden, uniwersalny standard identyfikacji produktu - kod kreskowy GS1, który dzisiaj widnieje na 5 mld produktów i dawno przestał być wykorzystywany tylko w logistyce. Jak wygląda automatyczna identyfikacja w 2013 roku? Jak wykorzystywać cały jej potencjał?
 
• Jakie informacje kryje w sobie kod kreskowy, a co zawiera tag RFID? Konkretne przykłady zastosować obydwu standardów oraz porównanie ich zalet i wad.

• Skaner i laser może odczytywać każdej sekundy od 40 do 200 kodów kreskowych! Z czego wynika ta różnica? Jakiej wydajności sprzętu potrzebujesz w swoim magazynie? Jak dobrać najbardziej optymalny sprzęt do automatycznej identyfikacji.

• DataBar, elektroniczny kod kreskowy, globalna sieć synchronizacji sanych, traceability. Jakie technologie dla logistyki pojawią się w automatycznej identyfikacji w najbliższych latach?

ANALIZA: Czy cały biznes będzie mówił w przyszłości językiem logistyki? W jakich branżach kod kreskowy już odniósł sukces, a gdzie tkwi jeszcze ciągle jego potencjał?

Wstecz

Patronat MedialnyChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact