ART of PACKAGING 2017 rozstrzygnięty!

Wczoraj podczas uroczystej gali wręczono nagrody w konkursie ART of PACKAGING 2017. Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Targi Taropak były PARTNERAMI jednej kategorii konkursu - Opakowanie z Szuflady.

Rozdanie nagród odbyło się w Sali Ziemi w centrum konferencyjno-kongresowym Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Oto tegoroczni zwycięzcy:

 

  • Zwycięzca ART of PACKAGING Professional 2017:

WAJDA
Kolekcja filmów Andrzeja Wajdy oraz materiały dodatkowe
Producent, projektant: TAKT
Użytkownik: Cyfrowe Repozytorium Filmowe
Skrzynia pełna skarbów w formie wielkiej księgi w obwolucie, odzwierciedlająca filmową karierę Andrzeja Wajdy. To niezwykła podróż, splatająca Jego twórczość z literaturą, malarstwem i muzyką. Majestatyczna kolekcja obejmuje filmy, stanowiące przeważającą część dorobku wielkiego polskiego Artysty, jednego z najbardziej imponujących twórców światowej kinematografii. Forma wydawnictwa nawiązuje do kina, nacechowanego odwagą, dociekliwością, siłą i wysmakowanym rzemiosłem. Podróż przez filmowy świat Wajdy łączy w sobie wszystko, co w polskiej kulturze prawdziwe i jedyne w swoim rodzaju. Księga obrazuje dzieło życia Andrzeja Wajdy – człowieka – wielkiego Mistrza. Księga składa się z albumu zawierającego kolekcję 40 filmów, wytłoczonych na płytach DVD oraz książki.

 

  • Zwycięzca ART of PACKAGING Debiuty:

BABA JAGA
Zestaw ręcznie robionych mydeł
Autor: Laura Kolasińska
Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Głównym założeniem projektu jest podkreślenie ekologicznego i naturalnego aspektu produktów. Mydła Baba Jaga wytwarzane są ręcznie z olejów roślinnych i ziół, stąd też motywem przewodnim wdzięcznie zdobiącym cały zestaw są kwiaty i zioła polne, które w połączeniu z surową barwą tektury i papieru nadają całości harmonii, naturalności i elegancji. Dodatkowym atutem, w przypadku pojedynczych opakowań na mydła, jest ich utylitarny charakter, mianowicie wszystkie  części etykiety stanowią osobne elementy, co pozwala na dostosowanie do każdego mydła, niezależnie od jego rozmiaru czy składników receptury. Materiały użyte w projekcie to papier czerpany, kalka, tektura ekologiczna oraz sznurek jutowy, z którego powstała ręcznie robiona sakiewka na mydło pełniąca funkcję myjki do ciała.

 

  • Nagroda GOLDEN PIXEL:

SKARBY KONFEDERATÓW

Opakowanie na likiery i wódki
Zgłaszający, producent, projektant i użytkownik: Benedictus Memes
Każdy produkt z serii „Skarby Konfederatów” jest połączeniem niepowtarzalnych smaków i szlachetnego wyglądu. Dostępne są w pojemności 500ml, w pięknych butelkach z włoskiego szkła, zamykane korkiem, zdobione elegancką etykietą. Likier Złoto Konfederatów zawdzięcza smak i kolor dzięki naturalnym składnikom, bez sztucznych barwników i aromatów. Ponadto zawiera drobinki 24-karatowego jadalnego złota, co miało wpływ na złote zdobienie etykiety frontowej. Z kolei wódki Noc i Moc Konfederatów posiadają minimalistyczne  i eleganckie etykiety, uszlachetnione lakierem oraz srebrną folią, nadając tym samym szyku i klasy tym wyjątkowym produktom.Wstecz

Patronat MedialnyChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact