Wystawa TAROPAK.30

Fotografie przedstawiające historyczne edycje targów, jak i kostiumy uszyte w ramach projektu "Dekonstruktura" będzie można zobaczyć podczas wystawy TAROPAK.30 zorganizowanej z okazji 30. edycji targów. (Hol Wschodni, antresola)

wystawa_taropak-30_zm.png

Projekt „Dekonstruktura” autorstwa dr Elżbiety Cios został motywem przewodnim 30. edycji TAROPAKU. Pokazuje on, że nawet z przetworzonej kartki papieru można stworzyć produkt – kostium będący w stanie pięknie otulić kobiece ciało.

Dekonstruktura, czyli „dekonstrukcja+struktura” jest ideą projektową związaną z artystycznym poszukiwaniem w obszarach tkaniny eksperymentalnej, kostiumu i scenografii. Unikatowa tkanina, z której została uszyta kolekcja kostiumów powstała ze stron błyszczących magazynów modowych poddanych autorskiej dekonstrukcji druku i następnie odpowiednio utrwalonych. Proces ten w pewien sposób nawiązuje do 30-stu edycji targów TAROPAK, w czasie których dekonstruowały się tredny i mody w produkcji opakowań, ale niezmienne pozostawały wysiłki branży w dążeniu do tworzenia produktów funkcjonalnych, trwałych i pięknych.

 

Dr Elżbieta Cios, doktorat w dyscyplinie sztuki projektowe uzyskała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w 2015 roku, obecnie pracuje tam jako adiunkt w Pracowni Ubioru Unikatowego. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i RESAD w Madrycie (2005-2010). Współpracowała przy realizacji projektu Laboratorium Kreatywnego Ubioru w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Infrastruktura Kultury 2013 na działalność kulturalną dla Pracowni Ubioru Unikatowego na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii. Od 2010 roku współpracuje z Teatrem Atofri tworząc scenografie i kostiumy do spektakli wielokrotnie prezentowanych na festiwalach w Europie, Japonii, Chinach i USA. Zajmuje się scenografią, kostiumem, tkaniną unikatową, projektowaniem produktu w ramach designu zrównowżonego. W swoich pracach w innowacyjny sposób wykorzystuje techniki unikatowe, cyfrowe i nowe technologie.

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact